درباره بیمه‌نامه چترا . . .

بیمه البرز یک بیمه‌گر قدیمی با شش دهه فعالیت حرفه‌ای است. این شرکت سهم قابل توجهی در خلق و عرضه انواع و اقسام بیمه‌های عمر، پس‌انداز و مستمری کشور به اشکال مادام‌العمر، مقطعی چندساله و مقطعی یکساله، دست‌کم طی بیست سال اخیر داشته و افتخار ایفای کامل تعهدات خود در قبال آنها را در کارنامه دارد. بیمه البرز اعتقاد دارد که تلاش‌های انجام شده صنعت بیمه در سالهای گذشته با توجه به عقب‌ماندگی کشور در امر توسعه بیمه‌های زندگی کافی نبوده و دلیل کافی نبودن آن هم وجود فاصله بسیار بین آنچه داریم با آنچه که طبق مقایسه با کشورهای دیگر و یا طبق افق چشم‌انداز توسعه بیمه‌های زندگی باید داشته باشیم، است. تردیدی نیست که توسعه بیمه‌های زندگی یکی از ابزارهای ایجاد رفاه اجتماعی در کشور است. بیمه البرز با نگاه یاد شده اقدام به طراحی بیمه‌نامه چترا کرده است تا به وسیله آن بتواند در ایفای رسالت اجتماعی خود نسبت به مشتریانش موثرتر و مفیدتر عمل کند. بیمه‌نامه چترا از جمله بیمه‌نامه‌های مدرن و امروزی است که در دنیا با عنوان بیمه عمر و پس‌انداز یونیورسال شناخته می‌شود و در کشور برای اولین بار به شکل اصلی و منطبق با موازین جهانی آن عرضه می‌گردد. این محصول هم در کشور و هم در بین محصولات قبلی بیمه البرز، تک است و تک نیز خواهد ماند.


طرح‌های بیمه‌ای چترا

بیمه‌نامه چترا - سبدی کامل از طرح‌های بیمه‌ای متنوع . . .

بیمه‌نامه چترا سبدی کامل از طرح‌های بیمه‌ای متعدد و متنوع است. هر یک از این طرح‌ها قابلیت‌ها و کاربردهای متفاوتی را برای مشتری فراهم می‌کند. برای این بیمه‌نامه بالغ بر ۱۷ طرح بیمه‌ای، در حال حاضر، پیش‌بینی شده است. برخی از این طرح‌ها که تا پایان سال ۱۳۹۷ عرضه خواهند شد، به قرار زیر هستند:

۱ ـ طرح بیمه عمر چندمنظوره ۲ ـ طرح مستمری ۳ - طرح بیمه عمر دائمی ۴ - طرح آینده فرزندان ۵ - طرح بیمه عمر خانواده ۶ - . . .

طرح‌های فروش چترا

طرح فروش نیز امکان دیگری از بیمه‌نامه چتراست که سفارشی‌سازی طرح بیمه‌ای را برای عرضه فراهم می‌سازد. به عبارت دیگر، طرح‌های فروش چترا نحوه عرضه هر طرح بیمه‌ای به مشتریان را مشخص می‌کنند. برخی از طرح‌های فروش مورد نظر عبارتند از:

۱ - طرح فروش عرضه اولیه، ۲ ـ طرح فروش سالیانه، ۳ ـ طرح فروش جشنواره نوروزی، ۴ - طرح فروش سالروز تاسیس بیمه البرز، ۵ ـ طرح ...


هفت ویژگی بیمه‌نامه چترا

بیمه‌نامه چترا دارای هفت ویژگی خاص و منحصر به فرد، به شرح زیر است:

۱ ـ انعطاف‌پذیری بالا در تشکیل سرمایه، ۲ ـ سبدی کامل از طرح‌های بیمه‌ای متعدد مورد نیاز مردم ایران، ۳ - یک بیمه‌نامه با پوشش‌های بیمه‌ای جدید و متنوع، ۴ - داشتن سبک جدید و متفاوتی در عرضه محصولات بیمه‌ای، ۵ - قابلیت تبدیل طرح‌های بیمه‌ای مختلف چترا به همدیگر، ۶ - داشتن سکّوی نرم‌افزاری خاص و منحصر به فرد، ۷ - فراهم کردن فرصت تبدیل برای دارندگان بیمه‌نامه‌های قبلی عمر، پس‌انداز و مستمری بیمه البرز

طرح‌های قابل ارائه در بیمه چترا به ترتیب زیر می‌باشد :

طرح آینده فرزندان بیمه البرز

طرح بیمه عمر خانواده بیمه البرز

طرح مستمری بیمه البرز

طرح بیمه عمر دائمی بیمه البرز

طرح سنوات خدمت بیمه البرز

 

پوشش‌های بیمه عمر البرز (طرح چترا)

۱- پوشش فوت به هر علت

در این پوشش اگر بیمه شده به هر علت فوت نماید، سرمایه فوت مشخص شده در بیمه نامه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود. پوشش فوت به هر علت برای همه سنین ارائه می‌شود و جالب است بدانید که شرکت بیمه البرز برای افراد بالای ۷۰ سال نیز  این پوشش  را ارائه می‌کند. سقف تعهدات فوت به هر علت در بیمه البرز تا ۴۰۰ میلیون تومان می‌باشد که بر اساس حق بیمه پرداختی و شرایط سنی و سلامتی فرد بیمه شده تعیین می‌شود.

۲- پوشش فوت بر اثر حادثه بیمه عمر البرز

ممکن است در طول مدت داشتن بیمه عمر حادثه ای برای فرد بیمه شده اتفاق بیافتد که منجربه فوت وی شود، سرمایه فوت در اثر حادثه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود. این پوشش برای افرادی است که سن بین ۱۰ تا ۷۰ سال داشته باشند. میزان سقف پوشش فوت در اثر حادثه تا ۲۰۰ میلیون تومان بوده و تا ۳ برابر سرمایه فوت به هر علت محاسبه می‌ شود.

۳- پوشش نقص عضو دائم بر اثر حادثه

این پوشش برای افراد بالای ۲۰ سال و زیر ۷۰ سال ارائه می شود و بر اساس بیمه نامه عمر البرز اگر  در طول مدتی که بیمه نامه عمر دارید نقص عضوی  در اثر حادثه برای فرد بیمه شده اتفاق بیافتد می‌تواند از این پوشش بیمه عمر تا ۱ برابر سرمایه فوت به هر علت و حداکثر تا ۸۰ میلیون تومان استفاده نماید.بیمه چترا

۴- پوشش از کارافتادگی دائم و کامل

برای هر فرد شاغل ممکن است که حادثه ای اتفاق بیافتد که منجربه ازکارافتادگی کامل و دائم شود که در این صورت  فرد بیمه شده می‌تواند تا ۵۰ درصد سرمایه فوت بیمه نامه را  تا سقف ۴۰میلیون تومان به عنوان ازکارافتادگی دریافت نماید. فقط این نکته را فراموش نکنید که این پوشش برای افرادی قابل ارائه می‌باشد که وی سن بین ۲۰ تا ۶۰ سال بوده و فرد شاغل باشد.

۵- پوشش هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه

این پوشش فقط توسط برخی از شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود که هزینه‌های پزشکی که در اثر حادثه برای بیمه شده اتفاق می افتد را جبران می‌کند. این پوشش برای افراد بین ۲۰ تا ۷۰ سال ارائه می‌شود و بیمه شده می‌تواند تا ۱۰ درصد سرمایه فوت و حداکثر تا ۱۰ میلیون تومان را به عنوان هزینه پزشکی استفاده نماید.

۶- پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

معافیت از پرداخت حق بیمه یکی از پوشش‌های پرطرفدار بیمه نامه عمر است که در صورت ازکارافتادگی فرد، فرد بیمه شده تا پایان مدت قرارداد از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود و شرکت بیمه البرز تا پایان مدت قرارداد حق بیمه فرد را پرداخت می‌کند.

۷- پوشش ابتلا به بیماری‌های خاص چترا

در این پوشش بیماری‌هایی از قبیل سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق قلب، ام اس و پیوند اعضای اصلی بدن تحت پوشش هستند و همه افراد بین ۱۵ تا ۶۰ سال  می‌توانند از این پوشش استفاده نمایند. میزان سرمایه این پوشش تا ۲۵ میلیون تومان و تا ۳۰ درصد سرمایه فوت به هر علت می‌باشد.

۸- پوشش سرطان بیمه چترا البرز

در بیمه چترای البرز علاوه بر پوشش های بیماری‌های دیگر، پوشش جداگانه ای برای افراد مبتلا به سرطان ارائه می‌شود که افراد بیمه شده باید سن بالای ۱۵ سال  تا ۶۰ سال داشته باشند. میزان سقف تعهدات  این پوشش تا ۲۵ میلیون تومان و تا ۳۰درصد سرمایه فوت به هر علت می‌باشد.

۹- پوشش بیماری‌های لاعلاج بیمه عمر البرز

یکی از پوشش‌های بیمه عمری که شرکت بیمه البرز ارائه می‌کند، پوشش بیماری‌های لاعلاج است که فقط برای زیر ۷۰ سال ارائه می‌شود و سرمایه قابل ارائه در این پوشش معادل ۳۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و حداکثر تا ۲۰ میلیون تومان می‌باشد.

۱۰- پوشش بیمه ازکارافتادگی دائم و کامل

در این پوشش اگر فرد بیمه شده شاغل بود و سن بین ۲۰ تا ۶۰ سال داشته باشد می‌تواند در صورت ازکارافتادگی از این پوشش استفاده نماید. میزان سرمایه تحت پوشش در این بیمه نامه برابر با ۵۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و حداکثر ۴۰ میلیون تومان می‌باشد

۱۱- ارائه پوشش درآمد ازکارافتادگی

با داشتن این پوشش اگر  حادثه ای برای فرد بیمه شده اتفاق بیافتد که وی قادر نباشد درآمدی داشته باشد و فعالیتی انجام دهد، شرکت بیمه البرز معادل ۳ برابر آخرین حق بیمه پرداختی تا سقف ۳۶ میلیون تومان به وی پرداخت می‌کند. شرایط سنی برای داشتن این پوشش برای سن ۲۰ تا ۶۰ سال ارائه می‌شود.

۱۲- بیمه معافیت از پرداخت حق بیمه

در صورت ازکارافتادگی دائم و کامل شخص بیمه شده، فرد بیمه شده از پرداخت حق بیمه معاف شده و شرکت بیمه البرز حق بیمه وی را تا پایان مدت قرارداد پرداخت می‌کند.

۱۳- پوشش نجات زندگی

ممکن است اتفاقی برای فرد بیمه شده بیافتد که بخواهد بخشی از سرمایه بیمه نامه خود را استفاده کند، میزان سرمایه این پوشش ۱۰۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و حداکثر تا ۲۰ میلیون تومان می‌باشد. البته این پوشش فقط برای افراد زیر ۷۰ سال قابل ارائه می‌باشد.

 

شرایط بیمه چترا البرز

·         تمامی حقوق قانونی این بیمه نامه برای فرد بیمه گذار بوده و فقط وی می‌تواند تغییراتی را در برخی از موارد مندرج در بیمه نامه اعمال نماید، از قبیل تغییر و جایگزینی ذینفعان بیمه نامه، استفاده از وام بیمه عمر، بازخرید بیمه نامه، انتخاب پوشش ها و  …

·         در بیمه عمر البرز، بیمه گذار  می‌تواند تغییر کند ولی به هیچ عنوان فرد بیمه شده نمی‌تواند تغییر کند. چنانچه بیمه گذار بدهی یا دینی به فردی داشته باشد می‌تواند با توجه به ارزش نقدی بازخریدی خود تمامی شرایط ذینفعان بیمه نامه را فرد بدهکار منتقل نماید.

·         در این بیمه نامه بیمه گذار  و بیمه شده می‌تواند ساکن ایران یا خارج از کشور باشد و پوشش‌های این بیمه نامه در همه جای دنیا برقرار می‌باشد.

·         افراد بیمه شده باید در زمان صدور بیمه نامه در سلامت کامل باشند.

·         هر فردی می‌تواند برای فرزندان و اعضای خانواده خود این بیمه نامه را تهیه نماید.

·         مدت داشتن بیمه نامه چترا بین ۵ تا ۳۰ سال می‌باشد و بازخرید این بیمه نامه در ۵ سال اول به ضرر فرد بیمه شده می‌باشد.

·         این بیمه نامه انعطاف بالایی داشته و بیمه گذار می تواند در طول مدت بیمه نامه حق بیمه‌اش را کاهش و یا افزایش دهد.

·         داشتن طرح‌های مختلف بیمه‌ای در بیمه عمر البرز این امکان را به بیمه گذار می‌دهد تا وی بتواند به انتخاب خود یکی از طرح‌های بیمه نامه عمر را انتخاب نماید.

 

سایر شرایط این بیمه نامه را در ادامه بررسی میکنیم:

 

وام بیمه عمر البرز

از جمله مهمترین مزایای داشتن بیمه عمر البرز امکان دریافت وام از محل بیمه عمر است، در این شرایط فرد بیمه شده بدون این که نیاز به ضامن و وثیقه داشته باشد می‌تواند از محل بیمه عمر خود وام دریافت نماید. میزان وام قابل دریافت ۹۰ درصد ارزش بازخریدی بیمه نامه می‌باشد که فرد بیمه شده می‌تواند بعد از پایان سال دوم اقدام به دریافت وام نماید.  نحوه دریافت و پرداخت وام با هماهنگی بین بیمه گذار و شرکت بیمه البرز انجام می‌شود.

 

سود تضمینی و مشارکتی بیمه چترا البرز

·         سود تضمینی: شرکت بیمه البرز هر ساله به حق بیمه‌های پرداختی از طرف بیمه گذاران دو نوع سود تضمینی و سود مشارکتی را پرداخت می‌کند، میزان سود تضمینی در واقع ضمانت بیمه مرکزی بر روی بیمه نامه‌های عمر است که با توجه به آخرین قانون مصوبه ، سود تضمینی بیمه نامه عمر برای ۲ سال اول ۱۶ درصد برای ۲ سال بعد ۱۳ درصد و برای سال های بعد تا پایان قرارداد ۱۰ درصد می‌باشد. این سود به صورت روزشمار پرداخت می‌شود و با توجه به این که چه میزان حق بیمه پرداخت می‌کنید و اندوخته بیمه نامه‌تان به چه میزان بوده محاسبه و واریز می‌شود. میزان سود تضمینی در جدول بیمه عمر البرز به صورت ارزش بازخریدی بیمه نامه قابل بررسی می‌باشد.

·         سود مشارکتی: علاوه بر سود تضمینی که به بیمه‌های عمر پرداخت می‌شود، شرکت بیمه البرز ۸۵ درصد از سود به دست آمده را  با پرداخت سود مشارکتی بیمه گذاران عمر خود را در سرمایه گذاری‌هایی که انجام می‌دهد شریک می‌نماید. میزان سود مشارکتی به صورت سالانه محاسبه و اعلام می‌شود و میزان سود مشارکتی در طول مدت داشتن بیمه نامه متغیر می‌باشد. شرکت بیمه البرز هر ساله سود مشارکتی را به حق بیمه‌های خود واریز می‌نماید.

 

انتخاب ذینفع بیمه نامه عمر

·         بیمه گذار می‌تواند برای استفاده از سرمایه فوت و سرمایه شکل گرفته در بیمه نامه ذینفع مشخص نماید، سهم ذینفعان یا انتخاب اولویت‌بندی در ذینفعان نیز در بیمه نامه مشخص می‌شود. البته ذینفع حیات جانشین ندارد و فقط برای سرمایه فوت می‌توان جانشین ذینفع تعریف کرد. بیمه گذار می‌تواند در طول مدت داشتن بیمه نامه عمر ذینفعان بیمه نامه‌اش را تغییر دهد. اگر ذینفع بدون جانشین برای بیمه نامه تعیین شده و وی فوت نماید سرمایه بیمه نامه به وراث قانون وی پرداخت می‌شود.

 

قیمت بیمه البرز 

·         همانطور که می‌دانید بیمه عمر قیمت مشخصی نداشته و برای تهیه بیمه عمر، هر فردی با توجه به شرایط مالی و اقتصادی که دارد می‌تواند حق بیمه مورد نظر ماهانه و یا سالانه خود را انتخاب کند. البته حق بیمه در بیمه عمر یکی از موارد متغیر این بیمه نامه است و بیمه گذار می‌تواند در طول مدت داشتن بیمه عمر، حق بیمه‌های خود را در سال‌های مختلف داشتن بیمه عمر افزایش و یا کاهش دهد.

 

مشاوره و خرید بیمه چترا البرز

·         برای خرید بیمه عمر البرز می توانید به غیر از تماس تلفنی در باشگاه مشتریان ثبت نام نموده تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و با ارائه مشاوره کامل شما را در انتخاب و تهیه بیمه عمر همراهی نمائیم. پیش از خرید بیمه نامه عمر حتما از مشاوره رایگان ما  استفاده کنید تا با مقایسه بیمه چترا با شرکت‌های مختلف بیمه بتوانید بهترین بیمه عمر را انتخاب و خریداری نمایید.